} ?>

Bakan Varank, Ali Babacan’ı fena deşifre etti

Bazı siyasetçiler meydanı boş bulunca sallamak kolay, Ama bu sallamaları bazan kendi savurganlıklarını deşifre ediyor.. İşte bu defa Ali Babacan bakanlığı döneminde tasarruf ettirdiğini söylerken,Sanayi ve  Teknoloji Bakanından deşifre mayetinde bir cevap geldi..
Mustafa Varank'tan Ali Babacana haklı tepki -| Ankara Haber | Ankara  Havadis | Son DakikaSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın “Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için “Fren Ali” demişlerdi.” sözlerine tepki gösterdi. Babacan’ın sözde tasarruf oyununu bozan Varank, “Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim.” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Kanal 42’de katıldığı canlı yayında Hazine Bakanlığı yaptığı dönemdeki sözde tasarruflarını anlattı.

Babacan, “Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için “Fren Ali” demişlerdi. 125 bin makam arabası alan israf zihniyeti ise anca duvara tosladı.” ifadelerini kullandı.

“FREN AMA NEYE?”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise Babacan’ın tasarruf oyununu bozan bir tweet paylaştı. Varank Babacan’ın bakanlık döneminde yurt dışı seyahatlerindeki israfını sosyal medya hesabında bir bir yazdı.
Varank, Babacan’ın israftan kaçındığını iddia ettiği ifadeleri “Busan’da Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran, yurtdışında Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim. Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın?” cümleleriyle çürüttü.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir