} ?>

Başörtülü kadınların hakları çiğnenirken nerdeydiniz?

Bu ülkede ramazan ayında kameralar önünde su için cumhurbaşkanı vardı…insanlara göstere göstere bakın ben tutmuyorum sizin oruç tutmanızada saygı göstermiyorum der gibiydi..Bu milletin yıllarını yedi, hiç bir hizmeti olmadı,anayasa kitapçıgını dönemin basbakanı ecevitin önüne atıp ülkeyi büyük bir ekonomik krizin içine itti..o kişi Ahmet Necdet Sezer..!
Salih 🇹🇷 en Twitter: "70 milyona " ben oruç tutmuyorum " diye göstermek  için su içen Ahmet Necdet Sezer seni de unutmadık http://t.co/8peS3Iuysw"CHP İzmir Millet vekili Tuncay Özkan, Twitter hesabından 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer’in bir sıradas beklerken çekilmiş fotoğrafını paylaşarak kendi çapında AK Parti hükümetini eleştirmeye kalkıştı..

Özkan paylaşımında “Bu ülkenin sıra beklemeyi bilen başbakan, cumhurbaşkanları vardı. Onlar gitti AKP geldi. Sırada beklemem diyen savcılar, görevini yapan doktorları gözaltına aldırır oldu.” ifadelerini kullandı.

Kendini bilmez bir savcının yaptığı yanlıştan bütün devlet yönetimini sorumlu tutmaktan geri durmayan Özkan’ın trajikomik paylaşımı akıllara Ahmet Necdet Sezer’in Cumhurbaşkanlığı döneminde başörtüsü yasağını dayatarak milyonlarca vatandaşın hakkını çiğnemesini getirdi.

Başörtüsü yasağını dayatarak milyonlarca vatandaşı mağdur eden Ahmet Necdet Sezer’e tek bir laf dahi etmeyen Özkan’ın şimdi ‘sırada beklediler’ diyerek siyaset üzertmeye çabalaması komik karşılandı.

Ahmet Necdet Sezer Cumhurbaşkanlığı döneminde başörtüsü yasağının en ateşli savunucuları arasında yer almıştı.

Sezer’in özgürlük anlayışı..Sezer, 2002 yılında TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın başörtülü eşini protokole sokmasıyla başlayan tartışmalarla ilgili olarak “Toplumun gündeminden çıkmış başörtüsünün yeniden sorun haline getirilmesinin kimseye yararı yoktur” açıklamasında bulunmuştu.
Sezer, Bülent Arınç uğurlamak için eşiyle gelmesin diye Almanya’ya Semra Sezer’i götürmeme kararı almıştı.

Sezer, yaptığı bir konuşmada, “Başörtüsünün kamusal alanda kabul edilip edilmeyeceği sorunu, Anayasa Mahkemesi kararıyla çözülmüştür. Yüksek Mahkeme, yüksek öğretim kurumlarında başörtüsünü serbest bırakan yasal düzenlemeyi Anayasa’ya aykırı bularak iptal etmiştir.Anayasa Mahkemesi’nin yerleşik kararlarına göre kamusal alanda başörtüsünü serbest bırakacak bir yasal düzenleme yapılması olanaksızdır. Kamusal alanı düzenleyen hukuksal kurallar görmezden gelinerek uygulamada dini kuralları geçerli kılmak da hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmaz.” ifadelerini kullanmıştı.
18 yıl önce bugün... Türkiye 51 milyar dolar kaybetti! - Son Dakika HaberlerSezer döneminde üniversitelere başörtülü öğrencilerin girişleri yasakken, 2003 yılında Cumhuriyetin kuruluşunun 80’inci yılı kutlamalarına da Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in başörtüsü ambargosu damga vurmuştu. Sezer’in Çankaya Köşk’ünde vereceği resepsiyona ‘başörtüsü’ ambargosu nedeniyle Meclis Başkanı ile AK Parti milletvekillerinin çoğu katılmamış, Başbakan Erdoğan ve kabine üyeleri de eşlerini getirmemişlerdi.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir