} ?>

Bu açıklamaya ne denir?

Bu ülkede sol cenahtan olan insanlar nerde ne sekilde bir makamda görevde olursa olsun her konuda fikrini beyan ediyor ama muhafazakar kesimden bir insan kendi düşüncelerini dile getirip bildiklerini tebliğ edince çoğu zaman hedef tahtasına konuyor..
Ayasofya Camii imamı Mehmet Boynukalın'dan dolar artışı sonrası tweetAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın ile ilgili paylaşımına açıklık getirdi. Turan şunları söyledi:

Ben imam hatip mezunu bir adamım. Benim o tweetimden “İmamı camiye tıkın, İslam’ı durdurun, faize evet deyin dedi” tazı saçma sapan sonuçlar çıkaran hiçbir yorumcuya da hakkımı helal etmiyorum..
Laikçi çevreler çılgına döndü: Ayasofya Camii Baş İmamı Prof. Boynukalın Müsümanların sesi olduAyasofya Camii hepimizin. Ayasofya’da namaz kılmaya giden insanın hiçbir önyargı duymadan gitmesi lazım. Ayasofya’da vaaz veren imamın hiçbir siyasi görüşüne bakmadan insanların dinlemesi lazım. Siz faize karşıyım diyorsanız, bunu bir faiz hutbesinde anlatırsanız başımızın tacı olur. Ama Merkez Bankası kararından sonra atarsanız bu siyasetin konusu olur.
Ayasofya imamı ekonomi yorumu yaptı, Özgür Demirtaş çıldırdı! - Gerçek Gündemİmam hocaya birkaç defa çok farklı insanların uyarı yaptığını; dinimize, davamıza, Ayasofya’ya, şahsına faydası olmadığını söylemesinin yaramamasından dolayı bu tweeti attım. Faize, LG’BT’ye karşıyım demek kötü değil. Ama bunu günlük siyasetin konusunu yaparsanız bedel ödersiniz. Bana diyorlar ki siz faizciliğin lobiliğini yaptın. İnsaf. Bu bir hak. Hakkıma girenlere de hakkımı helal etmiyorum.
AK Parti Grup Başkanvekili Turan'dan Ayasofya Camii Baş İmamı Boynukalın'a uyarı

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir