} ?>

Böyle iki yüzlülük görülmedi.. kime sahip cıkıyor…

Chp zihniyeti deyince cumhuriyetin ilk yıllarına gitmek lazım o günden bu güne kadar bu milletin temel değerleri ile savaştılar.. Bu milletin hayrına bir iş yapmadılar. Toplumu kutuplaştırdılar dindar insanlara baskı zulüm ne varsa yaptılar. Geldiğimiz noktada ise zihniyetleri aynen devam ediyor..
Özgür Özel Ahmet Şık'a sahip çıkıp İmam hakkında suç duyurusunda bulunduCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında ‘Seçimle yasayla bu iş olmaz. Bu işin yolu sokak sokak sokak’ sözleriyle kalkışma çağrısı yapan ve ‘Katil devleti yıkmalıyız’ diyen TİP vekili Ahmet Şık yerine, ona tepki gösterenleri kınadı. Özel, ‘Kendisine karşı kullanılan ifadeleri son derece endişe verici buluyoruz’ ifadelerini kullandı.

Ancak aynı Özel, Ayasofya Camii’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu ortamda Kur’an’dan bir ayet okuyarak Mustafa Kemal’e ‘lanet okuduğu’ gerekçesiyle Yıldırım Beyazıt Camii imamı Mustafa Demirkan hakkında suç duyurusunda bulundu. Özel’in ikiyüzlülüğü ‘pes’ dedirtti.

Sezgin Tanrıkulu da sahip çıkmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında 2 ayrı resen soruşturma başlatılan Şık’a, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu destek çıktı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Tanrıkulu, Şık’ı etiketleyip “Ahmet Şık canımızdır ve dostumuzdur nokta” dedi.

Kalkışma çağrısı yapan Ahmet Şık ne dedi? Ahmet Şık, katıldığı bir yayında “Sosyal medya muhalifliğinden vazgeçin. Bu işin yolu sokak sokak sokak. Bu iş yasayla seçimle olacak değil. Bu iktidarı indirmenin yolu güçlü bir protesto hareketidir. Bunu yapamazsak çok şey kaybedeceğiz. Devleti yıkmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir