} ?>

Bunun gibiler bu ülkede birde eğitim verdi..

Sapka kanunu çıkmadan yazmıs olduğu bir kitap yüzünden i’dam edilen iskilipli atıf hoca hakkında hain iftirasını atan zavallılar kervanına eski yök başkanı şimdiler de gelecek partili olan zaat ta katıldı..Bunun gibiler kime yaranmak için böyle beyanlarda  bulunuyor çok iyi biliyoruz ama,birilerine yaranmak için insanlara iftira atmanın elbette ahirette  bir hesabı olacaktır..Bunun gibileri Allah  bildiği  gibi yapsın..
Gelecek Partili Özcan İskilipli Atıf Hoca'yı hain ilan etti
Cumhuriyet’in ilk yıllarında zorla uygulanan Şapka Devrimi’ne karşı olduğu için idam edilen İskilipli Atıf Hoca hakkında, Gelecek Partisi PİK Eğitim Politikaları Başkanı ve YÖK Eski Başkan’ı Yusuf Ziya Özcan, “Bu neyin aklı? İskilipli Atıf Milli Macadelenin devrimlerine karşı çıkmış ve bu yüzden idam edilmiştir. Ona milletçe özür borcumuz olduğunu söyleyen Ak PArti Milletvekili ne yapmak istiyor? Bunu istemek Milli Mücadele’yi yapan ekibi suçlamaktır. Bunu kendisi yapabilir ama millet asla.” diyerek tweet atması “Acaba Kemalistlere yaranmak için mi böyle yapıyor?” sorusunu akıllara getirdi.

Özcan’ın sözlerine tepki gösteren Akit yazarı Kenan Alpay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Tek Adam ve Tek Parti’nin İstiklal Mahkemeleri üzerinden ülkede estirdiği terörü ve işlediği cinayetleri mi savunuyorsunuz? Kazım Karabekir’den Rauf Orbay’a Milli Mücadele’nin bütün öncüleri o sehpaya çıkarılacaktı; Mehmet Akif ve Halide Edip Kimden/Neden Kaçtı?” dedi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir