} ?>

CHP’li ilhan kesici tükürdüğünü yaladı..

Chp denilen oluşumda  konuştukları bir olay hakkında sonradan çark etmek bulaşıcı sanırım.. kemal kılıçdaroğlu’ndan diğer parti mensuplarınada bulaşmaya başladı çark etme konusu..Günlerdir sol cenah  128 milyar dolar üzerinden algı peşindeyken, Chp’li ilhan kesici katıldığı bir tv proğramında açıklamalar da bulundu..
128 milyar dolar nerede yalanını çürüten CHP'li İlhan Kesici geri adım attı: Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı görüşteyim - TakvimCHP İstanbul Milletvekili ve Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) eski Müşteşarı İlhan Kesici, katıldığı canlı yayında partisinin ‘Kayıp rezerv’ iftirasını çökertti. Kesici, “Nereye gitti, nereye gider, nereden gelir? O bilgilerin üzerine tahminimiz var ama şimdi söylersek kendi söylediğimiz şeyi kırmış oluruz. Ama şunu söyleyeyim kaybolmaz.” dedi.

CHP uzun süredir kamuoyunda, ‘128 milyar dolar nerede?’ şeklinde bir karalama ve iftira kampanyası yürütüyor. Birçok isim ‘Kayıp rezerv söz konusu olamaz’ diye açıklamalar yapsa da CHP ısrarla algı operasyonuna devam etti. Ancak, CHP’nin yalanını parti içindeki en etkili isimlerden olan İstanbul Milletvekili İlhan Kesici tam anlamıyla çökertti. Kesici, “Rezerv kaybolmaz. Devletin her şeyi kayıt altındadır” dedi.
Son dakika | CHP'li İlhan Kesici partisinin yalanını gözler önüne serdi: 128 milyar dolar kaybolmadıCHP, YALANINI KENDİSİ DE ÇÖKERTTİ..CHP İstanbul Milletvekili ve Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) eski Müşteşarı İlhan Kesici, canlı yayında kendisine yöneltilen, ‘128 milyar dolar kayıp rezerv’ iddiasına çok net yanıt verdi. Muhalefet yandaşı medyanın hiç beklemediği şekilde konuşan Kesici, “Nereye gitti, nereye gider, nereden gelir? O bilgilerin üzerine tahminimiz var ama şimdi söylersek kendi söylediğimiz şeyi kırmış oluruz” ifadelerini kullandı.

Sunucunun ısrarla, ‘128 milyar dolar kayıp’ dedirtmeye çalıştığı Kesici, “Hayır kaybolmaz. Bir kere onu söyleyeyim. Kaybolmaz. Girerseniz Merkez Bankası bilançosuna.. Okumayı bilen insanlar açarlar internet sayfalarını. Dolar alımları satımları nasıl olmuş, ne zaman olmuş, kaçtan alınmış, kaçtan satılmış? Görülür. Her şey kayıt altındadır. Bu devletin kayıtlarında var. Mutlaka var” ifadelerini kullandı.

Tükürdüğünü yaladı: Kılıçdaroğlu ile aynı görüşteyim..Söz konusu açıklamaların ardından tepki gören Kesici, geri adım attı.
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kesici, “Kemal Kılıçdaroğlu ve partim ile tam anlamıyla aynı görüşteyim.” ifadelerini kullandı.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir