} ?>

Cumhuriyet Gazetesin’e ilan verdiler..

Kimler kimlerle iş tutuyor ? toplumda anlık  gelişen olaylar bunları açıkça deşifre ediyor..İstanbul sözleşmesi bu milletin aile değerlerine bir hançer gibi saplanan bir sözleşmeydi,sözleşmeden Türkiye’nin çekilmesinden dolayı herkes  bu konuda rengini belli etmeye başladı,son olarak bu kervana sarı kırmızı üyeler katıldı,
Prof. Ebubekir Sofuoğlu: İstanbul Sözleşmesi çok kan dökecek; cinsiyet  değiştirmek isteyen çocuklar ailelerinden zorla alınabilecekFenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamadan sonra Galatasaray Spor Kulübü’nün 677 üyesi de bir ilan ile Türkiye’nin ‘İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine dair açıklama yaptı.

Sarı-Kırmızılı üyeler, Galatasaray yönetimine tepki gösterdi!

Yayınlanan metinde sarı-kırmızılı yönetimin bu konuda açıklama yapmaması eleştirilirken “Bu siyasi değil toplumsal bir meseledir ve bu şekilde ele alınması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

​Cumhuriyet Gazetesi’ne ilan verdiler! Cumhuriyet Gazetesi’ne tam sayfa ilen veren üyeler, konuya dair açıklama yapılmamasını eleştirirken çeşitli nedenler sıralayarak “Bu nedenlerle ülkemizin çağdaş çizgisine ve saygınlığına zarar vereceğini düşündüğümüz bu kararın, yeniden gözden geçirilmesini rica ederiz” ifadeleri kullandılar.

Kulübün 677 üyesinin adlarının bulunduğu metin şöyle:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 2012 günü kabul edilmiş olan ve Türkiye’nin ardından 33 ülkenin imzacı olduğu, adını kulübümüzün kurulduğu, dünyanın göz bebeği İstanbul şehrinden alan Uluslararası İstanbul Sözleşmesi’nin 9 yıl 8 gün sonra ani bir karar sonucu iptal edildiğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Bu bağlamda, “Kızlarını okutmayan millet oğullarını manevi öksüzlüğe mahkum etmiş demektir; hüsranına ağlasın” diyerek, özgür, gelişmiş ve dogmalara hapsedilmemiş kız çocuklarının ve kadının toplumdaki açısından önemini belirten Tevfik Fikret’in kürsüsünü emanet almış bizler, 21. yüzyılda, kadına karşı şiddet, aile içi şiddet ve toplumsal cinsiyet eşitsizliği gibi kavramlarla mücadele eden her türlü fikrin yanında durmayı, gönül verdiğimiz renklere bir borç olarak bilmekte ve görmekteyiz.

Toplumu oluşturan her bir bireyin özgürce yaşama hakkı kutsaldır. Bilim ve teknolojinin, dünyanın sınırlarını aştığı bu dönemde, sadece belirli bir zümrenin veya kadınların değil, toplumsal cinsiyete dayalı yüzyıllardır süregelen rollerin çağa ayak uydurması ve toplum olarak her bir bireyin kucaklanması ve korunması ile, aile içi şiddet, kadına şiddet veya kadına toplum içerisinde cinsel ayrımcılık gibi çağ dışı uygulamaların ise sona ermesi gerekmektedir. Bu siyasi değil toplumsal bir meseledir ve bu şekilde ele alınması gerekmektedir.

Sporun her alanında kadın sporcularının başarıları ile göğsü kabaran Galatasaray Spor Kulübü’nün aşağıda imzası bulunan üyeleri olarak bizler, kulübümüzün seçilmiş yöneticilerinin sessiz kalmayı tercih ettiği şu durumda, gelecek yüzyıllarda çeşitli spor dallarında gerek kulübümüzün, gerek ise ülkemizin bayrağını dalgalandıracak kadınlarımızın, çocukken şiddet görmediği, aile içi şiddet nedir bilmediği, toplumda yerleşik dogmalar nedeniyle hayallerine ulaşmasının engellenmediği bir toplumsal bilince ulaşmak adına, ülkemizin uluslararası nitelikte bağlayıcılığı olan sözleşmelere taraf olması gerektiğine inandığımızı belirtiriz.”

Kaynak:Haber7.com

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir