} ?>

Derhal vazgeçin

Türkiye’nin günden güne büyümesinden dünyada ve bölgede söz sahibi olmasından dünyada ve bölgesinde oyun kuran bir ülke olmasından  rahatsız olan abd s-400 konusunda küstah açıklamalar yapmaya devam ediyor.Bir ülkenin kendisini savunmak için aldığı bir sistem başkalarını neden rahatsız eder ?
ABD'den Türkiye'ye skandal S-400 çağrısı: Derhal vazgeçinTürkiye-ABD ilişleri hakkında konuşan Büyükelçi David Satterfield, “Görüş birliği olduğumuz konular ayrılıklardan fazla” açıklamasında bulundu.

“Türkiye S-400’lere sahip olmamalı” Çözüm için Türkiye’nin S-400’lerden derhal vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Satterfield, “Türkiye’nin elinde S-400 yok diyebilmeliyiz. Yeni S-400 alımının ciddi sonuçları olacaktır. Türkiye S-400’lerden derhal vazgeçmeli. Amerikan kongresinde savunabileceğimiz tek çözüm bu. S-400 krizinin çözümünün yolu, Türkiye’nin S-400’lere sahip olmamasından geçiyor. Bu yaklaşım kişisel değil. Tamamen yasal gereklilik” diyerek haddini aşan sözler sarfetti.
10 soruda Türkiye neden S-400 alıyorTürkiye’nin NATO için kritik bir öneme sahip olduğunu ifade eden Satterfield, “Umarız AB Zirvesi kararları beklentileri karşılar” ifadelerini kullandı.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir