} ?>

Desteğin geldiği yere bak

Günlerdir ülkemizi mesgul eden bogazici üniversitesi konusuna simdide yunanistan dan destek gelmeye basladı.Bu meselenin aslında sadece bir rektör veya ögrenci meselesi olmadıgı açıkça gözüküyor..Bugün Türkiye’den birileri yunanistan da bulunan bir üniversite meselesi üzerinden yürüyüş düzenleseler ne olur du? Bizim derdimiz yunanlıları gerdi

Boğaziçi Üniversitesi’nde Prof. Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının ardından başlayan protesto gösterilerinin asıl amacı gün geçtikçe daha net olarak ortaya çıkıyor. Gösteriler her geçen gün 2013 yılında hükümeti devirmeye yönelik yapılan G’ezi Parkı olaylarına dönüştürülmeye çalışılıyor.

“Mesele Bo’ğaziçi değil”  Geçtiğimiz gün ikinci bir Gezi kalkışması için her yolu deneyen öğrenci görünümlü provokatörler Ankara Üniversitesi’nde ‘Mesele Boğaziçi değil sen hala anlamadın mı?’ yazılı pankartla ikinci Gezi olaylarına göndermede bulunmuştu.

Şimdi de Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de büyük gerilimler yaşayarak savaşın eşiğine geldiği Yunanistan’ın başkenti Atina’da bir grup sözde öğrenci topluluğu Boğaziçi Üniversitesi gösterilerine destek eylemi yaptı. Ellerinde Türkçe ve Yunanca pankartlar olan pro’vokatörler, uluslararası toplumun Türkiye’ye yönelik dış baskı yapması için sloganlar atarak konuyu dünya gündemine taşıma uğraşı içine girdi.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir