} ?>

Hdp’ye kuzu ABD’ye aslan kesildiler..

Milletin vergileriyle maaş alıp ta bu millete düşmanlık edenlere ses etmemek nasıl bir akıl tutulmasıdır?  Ne kadar kirli bir siyasetin içindeler.. Vekilmiş genel başkanmış ? nasıl kokuşmuş bir düzen ki vatan hainleri bile sistem üzerinden korunuyor..

ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarının yıldönümüyle ilgili açıklamasında ‘soykırım’ sözcüğünü kullandı.  Dışişleri Bakanlığı “ABD Başkanı’nın radikal Ermeni çevreleri ile Türkiye karşıtı grupların baskısı altında 24 Nisan tarihinde yaptığı 1915 olaylarına dair açıklamayı kabul etmiyor ve en şiddetli şekilde telin ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

HDP’NİN ALÇAK BİLDİRİSİNE SESSİZ KALDILAR

T’erör ör’gütü P’KK’nın siyasi uzantısı konumundaki HDP gündüz saatlerinde yayınladığı skandal bildiride “E’rm’eni Soykırımı bu topraklarda yaşandı ve adaleti bu topraklarda sağlanmalıdır” ifadeleri yer aldı.

Bu bildiri sonrası milliyetçi duruş sergiler gibi gözüken İYİ Parti ve sözde muhafazakar Saadet Partisi ve sözde Atatürkçü CHP ittifak ortaklarına karşı adeta üç maymunu oynadı.

HDP’YE SES ÇIKARTAMAYAN MUHALEFET ABD’YE ASLAN KESİLDİ, AK PARTİ’Yİ SUÇLADI

19’15 olayları ile ilgili Jo’e Bi’den’ın yazılı açıklamasındaki aynı dil ve argümanları kullanan Kandil uzantısı HDP karşısında tek kelime edemeyen CHP-İP ve SP, Bi’den’a sert tepki gösterirken AK Parti’yi suçlar dil kullanmaları dikkat çekti.

CHP: AK PARTİ İKTİDARININ BASİRETSİZLİĞİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Biden’a “ABD Başkanı Jo’seph Bi’den’ın 1915’te yaşanan acı olayları ‘so’ykı’rım’ olarak nitelemesi büyük bir yanlış olarak tarihe geçmiştir.” sözleriyle yüklenirken skandal açıklamanın sebebini “AK Parti iktidarının basiretsiz dış politikası” olarak gösterdi..

AKŞENER, TÜRKLERE KA’TLİ’AMCI DİYEN HD’PK’K’YA SESSİZ KALDI AK PARTİ’Yİ ELEŞTİRDİ

Türkleri ‘katliamcı’ diye suçlayan HDPKK Bildirisine sessiz kalan İYİ Parti Lideri Meral Akşener “Türk milletinin onurunu” savunarak “Sözde ‘so’y’kı’rım’ lafını ağzına alarak tarihi yeniden yazmaya çalışanları da, Türk milletinin onur ve itibarına yönelik yapılan saldırıları; ciddiyetsiz ve dengesiz ilişkiler ağıyla yönetmeye çalışanları da en şiddetli şekilde kınıyorum.” dedi. Akşener de AK Parti’yi hedef alıp gelinen noktanın “acizliğin ifşası” olarak tarif etti.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU: TÜRKİYE’Yİ SOYKIRIMLA ANMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİL

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da sanki HD’PK’K’nın alçak bildirisinden haberi yokmuş gibi Joe Biden’ı “Te’hcir Kararı’nı manipüle ederek Türkiye’yi s’oyk’rı’mla anmak kimsenin haddi değildir” sözleriyle eleştirdi.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir