} ?>

Her zaman her yerde bir satılmış var..

Her zaman her yerde satılmış birileri çıkıyor… yüz sene  bizim topraklarımız olan coğrafyada birileri biirilerine uşaklık etmeye devam ediyorlar. Bizdeki vesayetçi tarih ümmet ile bağımızın kopması için algı ile bir tarih öğretti, aynı yolu başka ülkelerde izlediler sonunda ise böyle görüntüler ortaya çıktı.
Suudi Arabistan Yunan Genelkurmay Başkanına madalya taktı!ABD ile arasından su sızmayan Atina yönetiminin yeni hamlesi ise, hem savaş uçakları hem de Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros’u Suudi Arabistan’a göndermek oldu.

Genelkurmay başkanına madalya.. Resmi törenle karşılanan General Floros, Suudi mevkidaşı Fayyad Hamid el-Ruveyli ile bir araya geldi. Yunanistan Genelkurmay Başkanı’na madalya verildiğini gösteren görüntüler internet sitesinden yayınlandı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklamada, görüşmede Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin ele alındığı kaydedildi, Kral Abdülaziz I madalyasının sunulduğu aktarıldı.

2 ay önce de tatbikat yapmışlardı.. Suudi Arabistan, Mart ayında Türkiye karşıtı ittifakın merkez üssü haline gelen Girit’teki Suda Üssü’ne ilk kez F-15 savaş uçaklarını göndermiş ve taraflar Ege Denizi üzerinde tatbikat yapmıştı.
Suudi Arabistan ile Yunanistan'dan ortak tatbikat2 ay sonra şimdi de Yunan jetleri Suudi Arabistan’a tatbikat için gitti

Yaklaşık iki ay sonra bu kez Yunan tarafının Orta Doğu’ya yaptığı çıkarma, yerel medyada “Atina ile Riyad’ın askeri ilişkilerinde yeni dönem” başlıklarıyla yer buldu.

Haberlere göre, dört Yunan F-16 jeti ilk kez Suudi Arabistan’daki Kral Faysal hava üssüne indi. Suudi Arabistan ise, ortak tatbikat için F-15’lerin yanı sıra Eurofighter ve Tornado savaş uçaklarını devreye soktu.

Ürdün sınırı yakınlarındaki Kral Faysal Hava Üssü’nden havalanan savaş uçaklarının fotoğraflarını, Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı resmi sosyal medya hesaplarından defalarca paylaştı.

F-16’ların ilk kez Ege ve Akdeniz havzası dışında uçuş yaptığını sevinç çığlıklarıyla aktaran Yunan medyası, Suudiler tarafından oldukça sıcak bir karşılama yapıldığını da yine haberlerinde kaydetti.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir