} ?>

İsmail Saymaz bu defa yine çuvalladı..

Bilgisi dahilinde olsun olmasın her konuda fikir beyan eden  ismail saymaz bu defa kanal istanbul konusunda  çuvalladı..Biiriside şuna demiyorki yahu kardeşim sen neden  kendi alanın olan veya almayan her konuya balıklama atlıyorsun..Hergün bir tv proğramında çok bilmişlik yapıp gündemi meydanı mesgul ediyor..Peşinden gidenler de uyutuluyor..
İsmail Saymaz'ın yeni gazetesi belli oldu - Yeni SolukBilmediği konularda yaptığı yorumlarla komik durumlara düşen İsmail Saymaz, katıldığı Halk TV canlı yayınında yine çuvalladı. Programda Kanal İstanbul’u eleştiren Saymaz, “Diyorlar ki Boğaz’a giren gemiler bazen 1 gün bekliyor, Ya 1 gün bekliyor diye 30 bin dolar mı verecekler, mantıklı mı?” diyerek şu an Boğaz’dan trafik gibi sebeplerden dolayı uzun süre bekledikten sonra geçen gemilerin Kanal İstanbul’dan geçmeyeceğini iddia etti.

Geçmedikleri her gün için kayıpları 120 bin dolar..Gemilerin ücretsiz geçtikleri Boğaz’da bekleme sürelerini problem etmediğini ve bu yüzden Kanal İstanbul geçiş yapmayacaklarını savunan İsmail Saymaz, bir kez daha ofsayta düştü. Geçtiğimiz dönemlerde İstanbul Boğazı ile alakalı yaptığı bir araştırmanın sonuçlarını paylaşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, geçen gemilerin 1 günlük bekleme maliyetlerinin 120 bin doları bulduğunu ifade etmişti.

Boğaz’daki 1 günlük bekleme maliyeti hesaba katıldığında Kanal İstanbul, gemilerin ücretsiz geçiş yapılan Boğaz’da beklemek yerine ücretini verip daha kısa sürede geçişine imkan tanıyor. Kanal İstanbul’dan geçecek her bir gemi ise Türkiye için büyük bir maddi kazanç anlamına geliyor.

İşte Ulaştırma Bakanlığının o raporu..

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir