} ?>

Kapatılmasına karşıymış

Bu milletin yıllardır gündeminde olan terör belasının siyasi uzantısı olan bir partinin kapatılasına karşı çıkmak neye  kime hizmet eder acaba?  kandili gidip  örgüt elamanları ile görüşmeler yapanların millet meclisinde bulunmaları ne kadar doğrudur?
HDP Heyeti Kandil'e Gitti - onedio.comSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Milli Görüş olarak en çok muzdarip olduğumuz konuların başında gelen parti kapatmaların nihayete ermesi gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

HDP’ye kapatılması davası..Türkiye’nin parti kapatma gündemiyle karşı karşıya olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, şöyle devam etti:
HDP Eş Genel Başkanı Buldan, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'nu ziyaret etti | Independent Türkçe“Demokrasimize zarar veren, millet iradesini yok sayan tavrın son bulması şart. Biz, bugün adaletin hakim olduğu, demokrasinin işlediği, millet iradesinin hüküm sürdüğü bir memleket istiyoruz. Milli Görüş olarak en çok muzdarip olduğumuz konuların başında gelen parti kapatmaların nihayete ermesi gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye’mize hiç kimsenin 2021 yılında 1990’lı yılların karanlık ruhunu yaşatmaya hakkının olmadığı kanaatindeyiz.”

Gergerlioğlu’nun gözaltına alınması..Karamollaoğlu, Türkiye’de suç kavramının “kişiye ve döneme göre icat edildiğini” öne sürerek, şunları kaydetti:
Temel Karamollaoğlu'na göre HDP'liler tutuklanmamalı“HDP Kocaeli Milletvekili Sayın Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesinde sergilenen tutum ve davranışları ve ardından TBMM’de kanaatimize göre vicdanları yaralayacak şekilde gözaltına alınmasını doğru bulmadığımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Suçluysa cezalandırılsın. Kimsenin itirazı olmaz. Ama, usul ve yaklaşımın da kimseyi rencide etmeyecek tarzda olması icap eder. Bizim örfümüzde su içerken de abdest alırken de genelde insanlara dokunulmaz.”

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir