} ?>

Kendileri şikayet etmiş olabilir

Bu ülkede muhalafet partisi demek ülkenin önüne kocaman bir takoz demek, halbuki muhalafet demek ülkeye ben daha hayırlı işler faydalı işler yaparım diye çalışması gerekirken, Chp denilen oluşum ise sadece bu ülkenin önünde kocaman bir engel,

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, Fatih Sultan Mehmet Türbesi’nde elleri arkadan bağlanmış şekilde yürüdüğü için soruşturma açıldığı haberleri sosyal medyadan yayılmıştı. İçişleri Bakanlığı, algı operasyonuna bir açıklamayla cevap verdi.
CNN Türk'te İmamoğlu'na soruşturma 'yorum'u: Kendi kendilerini şikayet  etmiş olabilirlerGazeteci Hulki Cevizoğlu, CNN Türk canlı yayınında, dikkati çeken bir iddiada bulundu.

Bu soruşturmanın mağdur edilen tarafa puan kazandırdığını kaydeden Cevizlioğlu, “Yok efendim türbeye gitti, saçını taradı, elini arkasında bağladı gibi gerekçelerle bir kişiye; bırakın belediye başkanını herhangi bir vatandaşa dava açılması ve mağdur edilmesi o kişiye inanılmaz puan kazandırır. Bunu yapacak kişi de ya kendileridir, belki kendi kendilerine şikayet ettiler” dedi.

Cevizoğlu, moderatör Başak Şengül’ün “Olabilir mi öyle bir şey?” sorusunu ise, “Olmaz mı” diye yanıtladı.
Nedim Şener'den Ekrem İmamoğlu'na soruşturma yorumu: Murat Ongun'u duyunca  algı operasyonu olduğunu anladım - TakvimMURAT ONGUN’U GÖRÜNCE ŞÜPHEYE DÜŞTÜM”

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener ise şunları söyledi:

Soruşturma talebiyse gerçekten olağanüstü, absürt bir durumla karşı karşıyayız demiştim. Ama Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Ongun, ‘bu bilgiler doğrudur’ dediği zaman şüpheye düştüm. ‘Bunun içinde mutlaka algı var’ dedim.

28 Nisan günü belediyeye ifade talebi gitmiş. Belli ki avukatları, kendisi aktardı. Ama bunu aktarırken gazetecilere eksik aktarmışlar. Gazeteci arkadaşın dediğine göre HDP’li belediyelere ziyaret, terör övme boyutları o yazıda yok. Olmasın da. Buradan bir soruşturma açılması gerektiğini düşünmüyorum. Ama bir algı yönetiminin bu kadar acemice ve kötü yapıldığını… Belediye başkanlığına geldiğinden beri bence İmamoğlu’unn en zayıf noktası Murat Ongun’un yaptığı çalışmalardır.

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NIN AÇIKLAMASI

Bazı basın yayın kuruluşlarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldığını içeren haber ve paylaşımlarla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılması gereği hasıl olmuştur.

Cumhuriyet Başsavcılıklarının elektronik posta adresleri ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden ulaşan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Fatih Sultan Mehmet Han Türbesini ziyareti sırasında saygısızlık yaptığına ve HDP Belediye Başkanlarını ziyaret ederek görevini kötüye kullandığına” yönelik ihbarlar kayda alınmıştır.

Akabinde ilgilinin kamu görevlisi olması nedeniyle yasal zorunluluk gereğince (4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkındaki Kanun) İçişleri Bakanlığından soruşturma açılması için izin istenmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında bahse konu ihbarlarla ilgili olarak yürütülen herhangi bir soruşturma bulunmamaktadır. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan inceleme neticesinde soruşturma izni verilmesi halinde Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından gerekli değerlendirmenin yapılacağı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.

1 yorum

  1. Hulki cevizoğlu tecrübeli bir gazeteci ve televizyoncu bu insan ne diyor bir maduriyet algisi üzerinden puan toplama peşinde diyor o kadar atın akibeti sorulduğu bir zamanda olması manidar değilmi sizce

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir