} ?>

Kendisini madara etti , rezil oldu

Bu siyasilerin bir çok çoğu mevcut idarecileri eleştireceğim diye  kendilerini rezil ediyorlar.. Bu kervana bir ipli daha katıldı.  Bunlar sırf birilerine yaranmak için  anladıkları veya anlamadıkları konu olsun olmasın  konunun içinde  bulunuyorlar sonrada rezil oluyorlar..
Enflasyonu hesaplamaya girişen Ümit Dikbayır kendisini madara ettiTürkiye’de büyük bir ekonomik yıkım, açlık, kıtlık, yokluk algısı üretme peşinde olan muhalifler bir kez daha duvara tosladı. Sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, Türkiye İstatistik Kurumu’nun her ay açıkladığı enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını öne süren İP Milletvekili Ümit Dikbayır, 2 aylık enflasyonun 7.16 olduğunu savunurken “Enflasyonda tek rakibi Tanzanya olan vizyoner ekonomist Erdoğan ve arkadaşlarını tebrik ediyoruz” ifadelerini kullanarak AK Parti iktidarına saldırdı..

TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını öne sürüp enflasyon hesabı yapmaya girişen Ümit Dikbayır, duvara tosladı. 26 Nisan’da yaptığı pazar alışverişinde, 181 TL harcama yaptığı tabloyu paylaşan Dikbayır’ı geçmiş aylarda yaptığı paylaşımları ele verdi. 28 Ocak’ta aynı ürünleri 181.50 TL’den, 26 Şubat’ta ise yine aynı ürünleri 179.30 TL’den, yani Ocak ayından daha ucuzdan aldığını paylaşan Dikbayır, yaptığı enflasyon hesabının sıfırın altında çıkmasıyla kendisini rezil etti.

Dikbayır’ın ocak, şubat ve nisan aylarına ait paylaştığı ve pazar alışverişlerinin yer aldığı tablolarda, 181.50 TL harcama yaptığı ocak ayı ile 181 TL harcama yaptığı nisan ayı arasındaki enflasyon oranı sıfırın da altında -0,9972 olarak hesaplandı. Yaptığı alışverişlerde enflasyonun sıfırın altında çıktığının dahi farkına varamayan ve algı operasyonu çekmeye çalışan Dikbayır, enflasyon hesaplamasıyla madara oldu..

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir