} ?>

Kılıçdaroğlu’ndan skandal Kanal İstanbul tehdidi..

Bu ülkeye  yıllarca heykel ve büst yapmaktan başka bir icraatı olmayan zihniyetin bu ülkeye yapılan eserlerin ve hizmetlerin ne anlama geldiğini anlaması mümkün değil..Yapılanı taktir etmek yerine yapılanın önüne takoz olan bir zihniyet.. Kanal istanbul sanki bu zihniyetin sırtına yapılacak.. Ağa babaları emir veriyor bunlar da konuşuyor..
Kılıçdaroğlu'ndan skandal Kanal İstanbul tehdidiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul projesine talip olacak bir ülke olursa, iktidara geldiklerinde o ülkeye karşı mesafe koyacaklarını ve paralarını kesinlikle ödemeyeceklerini söyleyerek küstah sözler sarfetti.

Kılıçdaoğlu, “Türkiye, soyulacak bir ülke değildir. Bizden bir banka buraya kredi verirse günü geldiğinde o da görür. Bakın bu kadar açık, net söylüyorum. Bu ülke talan ülkesi değildir” dedi.
Son dakika haberler: Kanal İstanbul'un temeli haziran ayında atılacakYine iktidar olma hayalleri kuran Kılıçdaroğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“O havzayı gezdim. Olağanüstü güzel bir doğa harikası aslında. Tarihi eserleri var. Orayı yok edeceksiniz. Şunu açık ve net olarak ifade edeyim. İster ihale etsinler, ister etmesinler, kime verirlerse versinler. İktidar olduğumuzda; bir, eğer o ihaleye giren yabancı bir ülke olursa biz o yabancı ülkeyle aramıza mesafe koyacağız. İki; bunların paralarını kesinlikle ödemeyeceğiz. Nereye giderlerse gitsinler. Türkiye, soyulacak bir ülke değildir. Türkiye, birilerine rant yaratacak bir ülke değildir. Eğer bir rant varsa bir yerde, o rantın sahibi orada yaşayanlardır. Orada yaşamayıp, efendim bilmem hangi ülkede yaşadım, orada arsalar aldım, büyük vurgunlar vuracağım. Türkiye Cumhuriyeti, size rant sağlamak zorunda değil ki. Hükümetin, oturması konuşması lazım.

Burada eğer bir rant varsa, bu rant İstanbullularındır. Ne kanalı? Ne yapıyorsunuz siz bu kanalla? Dünyanın parasını buraya nasıl gömüyorsunuz? Onu yapacağınıza Harran Ovası duruyor orada. Mavi tünel, Konya Ovası bekliyor. Hadi gidin Aksaray- Mersin demiryolunu yapın. Hızlı trenleri yapın. Samsun- Mersin petrol boru hattını yapın. İskenderun petrol boru hattını yapın. Yük azalmış olur en azından. Boğazların yükü hafiflemiş olur. Bütün bunlar, çok daha düşük maliyetlerle, çok daha ekonomik üstelik, Türkiye ekonomisine katkı yapacak dünyanın projeleri var.
Kanal İstanbul projesinde sona doğruParaları buraya harcayın. Neden oraya harcanıyor? Hangi gerekçeyle açıklamıyor? Toplumun önüne çıkıp aklı başında bir adam açıklamış değil. Çünkü bu akılcı bir proje değil. Ben bunun gerçekleşeceğini sanmıyorum. Arada bir gündem değiştirmek için bunu yapıyorlar. Hiçbir ülkenin şirketinin de kalkıp bu projeye gireceğini de düşünmüyorum. Bankaların buna finans kaynağı ayıracağını da düşünmüyorum. Eğer bizden bir banka buraya kredi verirse günü geldiğinde o da görür. Bakın bu kadar açık, net söylüyorum. Bu ülke talan ülkesi değildir. Herkesin sorumluluğu vardır. Kredi açanın da sorumluluğu vardır. Bizimle dost olan ülkelerin de kendilerine göre sorumluluğu vardır.”

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

1 yorum

  1. Bide yapılan bişeye doğru deyin Allah size akp döneminde yapılan hiç bir şeyden yararlanmayı nasip etmesin ben 80 senesinde 2021 yılına kadar neler gördüm bu ülkede anlatmakla bitmez

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir