} ?>

Kimler yediler kimler ?

Vekilliği düşmüş birisinin halen meclisi terk etmemesi ne kadar doğrudur?Fakat bunu eleştirmeyenler bu zaatın gözaltına alınma konusunda  yine algı oyunu ile devleti suçlama derdindiler.Bu defada ezanla namazla algı peşindeler. Fakat buda çok sürmeden ellerin de patladı.Solak takım ne zaman doğru bir haber veya adım attıki ?

Hakkında mahkemece verilen kesinleşmiş cezaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresinin Genel Kurulda okunmasının ardından milletvekilliği düşen ve Meclis’te eylem yapan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu gözaltına alındı..

HDP’li milletvekilleri ve bazı haber sitelerinin; Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sabah namazı için abdest alırken gözaltına alındığı iddiasının tamamen yalan olduğu ortaya çıktı..Ankara’da güneşin saat: 06.44’te doğduğu, gözaltı işleminin saat:06.50’de başladığı bildirildi..

Gergerlioğlu’nun sabah namazı için abdest alırken gözaltına alındığı yalanını paylaşan milletvekili ve gazeteciler şunlar:HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya: “Milletin iradesi ve vekili olan Ömer Faruk Gergerlioğlu sabah namazı için abdest alırken elbisesi ve ayakkabısını giymesine müsaade edilmeyerek darbeciler tarafından meclis basılarak rehin alınmıştır.”

YOL TV: “HDP Milletvekili Hüda Kaya: Gergerlioğlu sabah namazı için abdest alırken elbisesi ve ayakkabısını giymesine müsaade edilmeden alındı.”

“Sabah namazı içın abdest aldığı sırada gözaltına almışlar”
Gazeteci Yazgülü Aydoğan: “O kadar dindarlar ki Gergerlioğlu’nu sabah namazı için abdest aldığı sırada gözaltına almışlar, ayağında ayakkabısı, yüzünde maskesi yok! Yaka paça! Ne öfkeymiş, seçilmiş bir milletvekiline?”

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu: “Sevgili dostum Ömer Faruk Gergerlioğlu TBMM’de lavaboda abdest alırken gözaltına alındı. Zulmünüze, zalimliğinize lanet olsun…”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Meclis’te adalet nöbetini sürdüren Ömer Faruk Gergerlioğlu lavaboda abdest alırken, kıyafetlerini giymesine dahi izin verilmeden gözaltına alındı.”

CHP eski İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş: “HDP’li Ö. Faruk Gergerlioğlu, Nevruz Bayramı sabahı, Meclis’te abdest alırken gözaltına alındı”

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir