} ?>

Macron rezil kepaze oldu…

Yıllarca çağdaşlıktan insan haklarından dem vurdular ama başka kıtalardaki başka ülkelerdeki milletlerin yer altı zenginliklerini gasp ettiler halkları sömürdüler. Fakat gün geldi kendi yaptıkları zalimlikleri itiraf etmeye başladılar.

Macron rezil kepaze oldu: Hangi yüzle geldin!
Ülkesinde İslam karşıtı ve aşırı sağ siyasetin bayraktarlığını yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, önceki gün ziyaret ettiği Güney Afrika’da Müslüman iş adamlarını temsil eden bir sivil toplum kuruluşu tarafından yayınlanan bir bildiriyle protesto edildi.

Güney Afrika Müslüman Meslek Kuruluşları Birliği (AMPSA) tarafından Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un ülkeye yapacağı ziyaretten bir gün önce yayınlanan bildiride Macron’un Güney Afrika’da ağırlanmasının Müslüman toplum için bir utanç olduğu belirtildi.
Fransa'nın Cezayir soykırımının 75. yılı! - TakvimBildiride ‘zalim’ diye tabir edilen Macron’un sadece Fransa’da değil uluslararası alanda da İslam karşıtı politikalar yürüttüğüne dikkat çekildi.

Fransa Cumhurbaşkanı’nın Müslümanları hedef alan saldırıların da sorumlusu olduğu, ülkesinde İslam’ı ve Müslümanları hedef alan yasakçı uygulamalara imza attığı hatırlatıldı.
Fransa'nın Cezayir soykırımının 75. yılı! - TakvimFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransız Charlie Hebdo dergisinin Hz. Muhammed’i hedef alan karikatürlerine sözde ‘ifade özgürlüğü’ kapsamında sahip çıkmış ve ülkesindeki kamu binalarına yansıtılmasına destek vermişti. Macron’un bu çıkışı İslam ülkelerinde sert tepkiyle karşılanmış ve protesto gösterilerine neden olmuştu. Macron, Fransa’da İslami kurumları, camileri ve Müslümanların günlük hayatını etkileyecek ‘ayrılıkçılıkla mücadele’ adı altında sunulan İslam karşıtı bir yasayı da desteklemekte.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir