} ?>

Mağaranın yerine dikkat..!

Yıllardır bu ülkenin başına bela edilen p’k’k denilen te’rör örgütünün arkasında yer alan batılı devletler ülkemizin günden güne büyümesinden rahatsız olduklari için maşa olarak kullandıkları piyonları  farklı oyunlarla kullanmaya devam ediyorlar..
13 vatandaşın şehit edildiği yer ile ilgili görsel sonucu

Se’hit edilen vatandaşlarımızın stratejik bir bölgede olmaları  akıllara  çok soru işareti getirdi..
Te’rör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, 13 vatandaşımızın şe’hit edildiği Gara’daki mağaranın bulunduğu yerde yüzde 60 eğim olduğunu belirtti. Bunun te’rör ör’gütü eliyle planlanamayacağını ve Batı’dan bu konuda destek alındığının açık olduğunu vurgulayan Başbuğ, konuya ilişkin A Haber ekranlarında önemli açıklamalar yaptı.

“Irak Gara’da daha öncekilere benzer bir şekilde mağaraların hem de stratejik bir as’keri akılla dizayn edildiği, yerinin dahi seçme olduğu bir tablo ortaya çıktı. ‘Bu tabloyu oluşturan kim?’ dediğinizde yine bu ka’til sürüsünün aklını ve haddini aşan iş ortaya çıkıyor. Bu durumda ‘arkada kim var?’ dediğinizde yine aynı yapılar karşınıza çıkıyor. Yani em’peryalist vahşi dediğimiz Batı ve o Batının ülkeleri; Amerika, Almanya, Fransa gibi.” ifadesini kullanan Coşkun Başbuğ, sözlerini şöyle sürdürdü:13 vatandaşımızın şehit edildiği mağaranın yerine dikkat!

“Genelkurmay Başkanı Or’general Yaşar Güler’in yapmış olduğu açıklamada kroki üzerinde önemli vurguları var. Yüzde 60 eğimden bahsediyor ve hava unsurlarının görerek ateş edemeyeceği ancak hava indirmeyle müdahale edebileceğimiz bir mağaradan bahsediyor. Şimdi böylesi stratejik bir yeri seçmek için öncelikle hedef ülkenin imkan ve kabiliyetini çok iyi tanımanız, as’keri bir akıl yürütmeniz ve bu akla göre de tedbirler almanız gerekiyor. Bu ör’gütün haddi mi? Yani ör’gütün o çoluk çocuk yaşta topladığı çapulcu sürüsünün işi mi? Tabii ki hayır. Burada bir as’keri mantık ve strateji işlemiş.
Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun BaşbuğŞu an ‘öz’el kuv’vet’ diye sundukları paralı as’kerlerin bir araya geldiği güvenlik şirketi diye dünyaya yutturmaya çalıştırdıkları yapıların devreye girdiğini görüyorsunuz. Bunların verdiği eğitimler, akıl ve bunların yürütmüş olduğu stratejiyle bu tür yerlerin teşkil edildiğini görüyorsunuz. İnanın ha’rekatla ilgili genel bir bakış açısıyla değerlendirme yapmak istediğimizde, böylesi kirli ve kanlı bir plana karşılık bile destan diyeceğimiz bir ha’rekat yürüten si’lahlı kuvvetler ortaya çıkıyor…”

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir