} ?>

Metni kimin hazırladığını açıkladı..

Emekli amirallerin  imzalayıp servis ettikleri sözde bildiri gündemdeki sıcaklığını koruyor..Kim hazırladı kim imzaladı? Bu konuda açıklama devam ediyor..Bu açıklamalardan en sıcağı ise halk tv’ye konuşan Avukat Cemal Ülgen.. Çok konuşulacak açıklamalar da bulundu..
Emekli amirallerin avukatı Ülgen darbe metnini kimin hazırladığını açıkladıHalk TV’de konuşan Avukat Celal Ülgen, bildiriyi imzalayan 103 emekli amiral arasından gözaltına alınan 10 kişinin bildirinin hazırlayıcısı olmadığını söylerken, “Savcılık soruşturma başlatıp 10 kişiyi gözaltına alın, evini arayın, bilgisayarlarını alın gelin diyorsa, bu 10 kişinin mutlaka bu metni yazmış olması veya hazırlığını bir araya gelerek yapmış olması lazım. Bu 10 kişi ne bir araya geldi, ne metni hazırladı, ne de metni basına verdi” ifadesini kullandı.
CHP ve İYİ Partililerin kahramanları savcılıkta öttüCelal Ülgen’in açıklamaları şöyle: Savcılık soruşturma başlatıp 10 kişiyi gözaltına alın, evini arayın, bilgisayarlarını alın gelin diyorsa, bu 10 kişinin mutlaka bu metni yazmış olması veya hazırlığını bir araya gelerek yapmış olması lazım. Bu 10 kişi ne bir araya geldi, ne metni hazırladı, ne de metni basına verdi.
Yeni gözaltılar beklemiyorum. Bu kişiler, Cem Gürdeniz deyince herkes tanıyor, diğer arkadaşları söyleyince, Alaattin Sevim, herkes tanıyor. Çünkü bu arkadaşlar televizyonlara çıkıyorlar, göz önünde. Ortada metni hazırlayan beyin yok. Metni hazırlayan tek kişi, o da İyi Parti kurucusu Ergün Mengi.
Önce WhatsApp grubunda metni redakte ederek, ‘ekleyecekleriniz varsa ekleyin, çıkartacağınız yer varsa çıkartın, öyle imzalayın’ diyorlar. Bu bittikten sonra, metin tam haline geldikten sonra, şu an gözaltına alınanlar biz imzalarız diyorlar.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir