} ?>

Önceden Türkiye’ye yaparlardı..IMF’den Fransa’ya ayar

2000’li yılların öncesinde İmf denilen oluşum ilk önce Türkiye’yi borçlandırıp sonrasında ise istediği herşeyi uygulamaya koydururdu mevcut hükümetlere,Borçlu ülke olduğumuz içinde istemesek te buna boyun eğerdik, şimdiki gençlerin bir çoğu bunu bilmesede gerçek bundan ibaretti, şimdi bu uygulamaya Avrupa ülkesi Fransa mecbur kalıyor.. İşte örneği..

Uluslararası Para Fonu (IMF), Fransa’ya ülke ekonomisi konusunda uyarılarda bulundu.IMF Avrupa Ofisi Direktörü Jeffrey Franks, “Fransa’da borçlanma yüksek. İnandırıcı bir orta vadeli bütçe sıkılaştırma planı geliştirme ve onaylama zamanının geldiğine inanıyoruz.” dedi.

IMF'den Fransa'ya ayar

Yunanistan, 8 yıl süren kurtarma programının 20 Ağustos 2018’de sona ermesine rağmen kamu borçlarının Gayri Safi Yurt İçi Hasıla’ya (GSYH) oranında yüksek ülkeler arasında yer almaya devam ediyor.

“Raporu not ettik”Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, “Raporu not ettik” derken, IMF Direktörü’nün önerisi, Avrupa ülkesinde tepkiyle karşılandı.

Thomas Porcher, Twitter paylaşımında Yunanistan’daki duruma işaret ederek, “İki yıl sonra ekonomi paramparça olduğunda, IMF’nin baş ekonomistinin bize ‘lanet olsun, teşhis hatası yaptık’ şeklinde ifadesinin parçası olacağız.” dedi.

IMF, Türkiye ekonomisi için beklentisini açıkladı

Bu hataların Yunan toplumu için sonuçları olduğunu dile getiren Porcher, Fransa’da işsizliğin yüzde 190 artacağını, hane başına gelirin yüzde 30 düşeceğini, bunlara bağlı olarak da intihar oranının yüzde 44, bebek ölüm oranının yüzde 42 yükseleceğini söyledi.

Borçlanma konusunda yüzde 36’lık artış yaşanabileceğini belirten Fransız ekonomist, söz konusu manzara için “En kötü şey olur” dedi.

“Macron ekonomiyi iflasa sürükledi”Köşe yazarı Alexis Poulin de “(Fransa Cumhurbaşkanı) Macron, koronavirüs borcunu yarattı ve ekonomiyi kastılı şekilde iflasa sürükledi. Şimdi IMF, bize Yunan cehennemini yaşatmak ve refahın ortadan kalkmasını hızlandırmak için gerekli yapısal reformları empoze etmek istiyor.” dedi.

Poulin, IMF’nin bu önerisinin uygulanması halinde ‘yok olacaklarını’ savundu.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir