} ?>

Sedef Kabaş’tan ‘lüks yat’ iftirası…

Sosyal medyada yalan haberlerle adından sıkça söz ettiren Sedef Kabaş bu kez de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı.

Açıkça yalan söyledi.. Antalya’da yabancı uyruklu bir kişi için üretilen bir yatın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aitmiş gibi gösteren Kabaş, “Bir ülke var; Onbinlerce hektar doğal ormanı yanarken, 4 milyon $ verilmediği için hangarda bekletilen yangın söndürme uçaklarına sahip Bir ülke var; Sarayları, özel uçakları, on milyonlarca avro değerinde megayatı olan bir Cumhurbaşkanına sahip İkisi aynı ülke olamaz, değil mi?” sözleriyle algı operasyonu başlattı. Sedef Kabaş’ın bu yalanı sosyal medyada hızla dolaşıma sokuldu.

Firma yabancı biri için üretildiğini doğruladı
Doğrula platformu da üretici firmayla görüştüklerini, kendilerine ismini açıklamak istemedikleri yabancı uyruklu bir kişinin yatın müşterisi olduğu bilgisini paylaştı.

İddialarda paylaşılan görsel ise yatın geçtiğimiz ay, denize indirmek için gerçekleştirilen nakil işlemine ait. Ayrıca Antalya’da Alia Yachts tarafından üretilen yat sahibine teslim edilmeden 22-25 Eylül’de Monaco Yacht Show’da sergilenecek.
Kabaş’tan iftira.. CHP yandaşı Sedef Kabaş’ın aylar önce ortaya çıkan bir konuşmasında adeta itiraf niteliğinde açıklamalarda bulunmuştu. Kabaş, kitleleri yönlendirmek için ‘yalan’ tekniğini kullanmanın önemini vurgularken, ”Kitleleri etkilemek istiyorsanız, ortaya kocaman bir yalan atın. Ama çok büyük bir yalan olsun. İkinci kriter çok basit bir yalan olsun. Sonrasında da bu basit ve çok büyük yalanı sürekli tekrar et. Ve ardından kitlelerin o yalanı gerçekmiş gibi nasıl kucakladığını otur seyret.” ifadelerini kullanmıştı.
Kendi yatı olduğu ortaya çıktı.. Yabancı uyruklu bir kişinin olan lüks yatın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait olduğu yalanını ortaya atan Sedef Kabaş’ın yatı olduğu ortaya çıktı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir