} ?>

Sokaklar bitti türbelere musallat oldular.

Nasıl bir akıl tutulmasıdır anlamak mümkün değil takipçi  sahibi olmak milletin gözünde fenomen olmak için yapmadıkları rezalet kalmıyor bu tiktok denilen rezalet ortamında, her gün yeni bir skandal meydana geliyor..Her yaştan bilinçsiz insanların cirit attığı bu ortamda artık dini değerlerimizle dalga geçilmeye başladı..Bu skandalların en sonuncusu ise bir türbede meydana geldi..

TikTok’ta fenomen olmak isteyenlerin yaptığı ise basit bir şarkı veya benzeri eserin müziğinin üzene playback yaparak dans etmek veya sanatçıyı taklit etmek.
Bununla birlikte toplumun birçok kesimine manasız gelen hareketler yapmak da TikTok’ta kabul edilen ve takipçi arttıran davranışlardan biri.
Ülkemizde ise aylarda TikTok’un adının karıştığı birçok skandal patladı.
İlk akla gelenler yiyecek içecek üretimi yapılan imalathanelerdeki iğrençlikler olsa da toplum değerlerine ters düşen durumlar da yok değil.
Çiğdem Hazar Şeker isimli TikTok kullancısı yayınladığı videoda İslam adabına uygun olmayan kıyafetlerle bir türbede yer aldığı görülüyor.
Videoda çalan Sami Yusuf’un ilahisine eşlik eden Şeker, elindeki Yasin cüzüyle türbede bulunan sandukanın etrafında manasız hareketler yaparak dolanıyor. Şeker, daha sonra ise türbenin içinde bulunan sandukaya kapanıyor.Adana’da Çoban Dede Türbesi içinde çekip, sosyal medyada paylaştığı video ile Ramazan ayında İslami değerlerle dalga geçtiği için tepki çok tepki çekti.

Çiğdem Hazar Şeker’in tepki uyandıran o görüntülerinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Ekipler, adresini belirledikleri zanlıyı gözaltına aldı.

“Dini Değerleri Alenen Aşağılama” suçundan gözaltına alınan H.Ş’nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

1 yorum

  1. Emniyetten Allah razi olsun. Rabbim bunlari islah etsin. Bu gibi şeylere taviz verilmemeli verilirse daha da ileriye gider hatsizler.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir