} ?>

Soruşturma başlatıldı

Avrupa’da veya abd’de de böyle devlete d’üsmanlık eden vekil olsa o vekili aynı gün öttürürler..Kanunlardaki boşluktan dolayı devlet d’üşmanlığı yapıyorlar..
Ankara Cumhuriyet B’aşsavcılığı, 13 Türk vatandaşının P’K’K tarafından şe’hit edilmesiyle ilgili, aralarında H’DP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun da bulunduğu sosyal medya kullanıcıları hakkında, pro’vokatif paylaşım yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlattı.
Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Pençe Kartal-2 Ha’rekat bölgesinde yer alan Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde terör ör’gütü P’K’K tarafından alıkonulan 13 Türk vatandaşının şe’hit edilmesiyle ilgili bazı sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlara dikkat çekildi.
Açıklamada, “(E’sir kampını TR bo’mbaladı) ve benzeri paylaşımlar ile P’K’K/K’C’K te’rör ör’gütünce daha önce kaçırılan vatandaşların görüntülerinin yayınlandığının tespiti üzerine, görüntüleri yayınlayanlar ile paylaşımları yapanlar hakkında, Te’rörle Mücadele Kanunu’nun 7/2 maddesi kapsamında, te’rör ör’gütü propagandası yapmak; Türk Ce’za Ka’nunu’nun 301. maddesi kapsamında ise Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama suçlarından so’ruşturma başlatıldığı” kaydedildi.
HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu

HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu..B’aşsavcılık, hakkında so’ruşturma başlatılanlar arasında HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ile H’DP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun da bulunduğunu bildirdi.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir