} ?>

Türkiye’nin doğal gaz keşfi CHP’de hazımsızlık yaptı!

Bu ülkeye  heykel ve büst yapmaktan başka icraat göstermeyen zihniyet ,bu ülkeye yapılan hiç bir hizmeti hazmedemedi.. Ne bulunan yeni yer altı kaynakları nede yapılan yer üstündeki hizmetler hep hazımsızlık yaptı, sebebini çok uzakta aramaya gerek yok, bu zihniyet bu topraklara ait değil..
Türkiye'nin doğal gaz keşfi CHP'de hazımsızlık yaptı! Veli Ağbaba'dan rezerv eleştirisiFatih Sondaj Gemisi tarafından yeni keşfedilen 135 milyar metreküplük doğalgaz rezervi sonrası, toplam rezerv 540 milyar metreküpe ulaştı. Türkiye’nin yeni doğal gaz keşfi muhalefette hazımsızlık yaptı. CHP’li Veli Ağbaba, “Öyle bir keşif ki, buldukça zam geliyor” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan doğal gaz keşfi müjdesi.. Zonguldak’ta konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfinin yapıldığını duyurdu. Böylece toplam rezerv 540 milyar metreküpe ulaştı. Erdoğan’ın yeni doğal gaz keşfi müjdesi büyük bir sevinçle karşılandı.

CHP’nin keşif hazımsızlığı.. Yeni doğalgaz rezervi haberini duyan muhalefet ise Türkiye’nin yararına olan bir olayı hazmedemedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “Öyle bir keşif ki, buldukça zam geliyor, buldukça zam geliyor…” ifadelerini kullandı.
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan: Vereceği en büyük müjde; “beceremedim, bırakıyorum” demektir..
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan: Yine verdi gazı…
Yemediğini söyleyebilen kimse yok mu etrafında??


CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç: Doğalgaz da 128 milyar metreküp olmasın?

Cumhuriyet Gazetesi verilen müjdeyi küçümseyerek haberi “Müjde yine ‘gaz’ çıktı” diye servis etti.

Yabancı sermayeli basında da olumsuz haberler boy göstermeye başladı.

Alman Deutsche Welle’nin (DW) Türkiye yayınlarında, Karadeniz’de yapılan önemli keşiflerin bilimsellikten uzak olduğu ifade edildi.
İtalyanlar gaz bulunca: “Kıbrıs açıklarında en büyük doğalgaz rezervi keşfedildi”
Türkler gaz bulunca: “Erdoğan’ın gaz rezervi açıklamalarına uzmanlar tepkili. Rezerv denilemez. Bulgu.”

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir