} ?>

Üniversiteler neden bilim üretmiyor?’ sorusunun cevabı bulundu..İşte cevap

Dünyanın baska yerinde böyle bir şey görmek mümkün mü acaba? başka ülkelerin üniversiteleri ilimle bilimle uğraşırken bizdeki üniversiteler ise hainlik pesindeler..Böyle bir soru sormaktaki amaç nedir ? Bunun biz izahı varmıdır ? Bize sorarsanız yok..!Lakin ülkede bunlara hak ettikleri cezayı verecek kanunda yok..!

Sosyal medyada paylaşılan sorularda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “Tayyip” adıyla bahsedilerek, üniversite ruhuna yakışmayan, ciddiyetten uzak ifadeler yer aldı.

“Tayyip’e sor”
İngilizce ağırlıklı Ekonomiye Giriş dersinin finalinden olduğu anlaşılan sorularından birinde, “Ayakkabı almak istiyorsun ancak çok pahalı. Ne anlama gelir?” sorusunun cevaplarından birinde “Tayyip’e sor” şıkkı yer alıyor.

“Tayyip her zaman kazanır”
Bir diğer soruda da “Küçük bir ticaret kasabasında herkes fındık yetiştiriyor. Kimi refahı serbest ticaret ile yükselir” sorusunun şıklarında birinde de “Tayyip her zaman kazanır” ifadesi yer alıyor..

Bunlar hak ettikleri sekilde bir ceza yaptırım uygulansa bundan sonra böyle şeylere cesaret edemez aynı zihniyetteki kişilerde..
Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir