} ?>

Yalanı bu defa yine elinde patladı..

Chp demek bu ülkeye ayak bağı demek chp demek  milletin değerlerine savaş açmış  oluşum demek.. Hiç bir zaman halkın doğrunun yanında yer almadılar işte bunun en açık öğreği ise yine attığı yalan elinde patladı…
CHP'li Engin Altay'ın sel bölgesiyle ilgili yalanını CHP'li belediyeler çürüttü!CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, Karadeniz’deki sel bölgesine giderek “İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinden gelen ekipler ‘size ihtiyacımız yok’ denilerek şehre sokulmadı” iddiasında bulundu. Altay’ın bu sözlerini, CHP’li belediyeler sosyal medya hesaplarından ekiplerinin bölgede olduğuna ve destek çalışmalarının ayrım olmaksızın yürütüldüğüne yönelik paylaşımlarıyla yalanladı.

Batı Karadeniz, 3 gündür aşırı yağışın ardından gelen sel ve heyelanla mücadele ediyor. Kastamonu’da meydana gelen selde ilçe merkezi sular altında kaldı. Kastamonu’da 34, Sinop’ta 6 olmak üzere şu ana kadar 40 insan hayatını kaybetti.

Afet bölgesinde çarpıtma. Dün bölgeye giderek açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, afet noktalarına CHP’li belediyelerden gelen desteğin kabul edilmediği iddiasına bulundu.

‘Şehre sokulmadılar’ iddiası.  CHP’li Altay, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği itfaiye ve su TIR’ları ‘ihtiyacımız yok’ denilerek şehre sokulmamış. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden gelen itfaiye ekiplerine ‘size ihtiyacımız yok’ denmiş” ifadelerini kullandı.

CHP’li belediyeler yalanladı.. Engin Altay’ın bu sözlerinin gerçeği yansıtmadığı, ‘şehre sokulmadı’ dediği İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter hesaplarından yapılan paylaşımlarla görülüyor.

İki belediye de, attıkları tweet ile yardım ekiplerinin bölgede olduğunu ve çalışmaların ayrım gözetilmeksizin sürdürüldüğünü belirtti.

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir