} ?>

Yeni haritayı yayınladılar..

Günden güne güçlenen Türkiye emin adımlarla hedefine  yürürken dış güçlerde bunun farkındalar ve ona göre geçmişteki çizgilerini değiştiriyorlar..İçimizdeki avrupa ve abd sevdalıları bu işte  çok memnun olmayacak ama isteseler de istemeselerde bu gercekleri kabul edecekler..

Türkiye’nin Orta Doğu ve Akdeniz’den Orta Asya’ya uzanan bir coğrafyada etkinliğini artırması, bölge ülkelerinden çok Batılı güçleri tedirgin ediyor. St’ratfor’un Türkiye haritası..Daha önce parçalanmış Türkiye haritasını da ilk yayınlayan düşünce kuruluşu Stratforun, Türkiye için 2050 yılında öngördüğü etki alanlarını gösteren harita, yabancılar tarafından sosyal medyada paylaşılıyor. 2050’de Türkiye’nin etki alanları..Amerikan Sa’vunma Bakanlığı birimleriyle birlikte özel kuruluşlara da kritik istihbarat satan, aynı zamanda gayriresmi ci’a olarak da anılan bir kuruluş olan St’ratfor’un söz konusu haritasında, 2050 yılında Türkiye’nin etki alanındaki ülkeler şunlar:

Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Li’bya, Mısır, Su’riye, Irak, L’übnan, Ürdün, Suudi Arabistan, Umman, Yemen, Körfez ülkeleri, Gürcistan, Er’menistan, Azerbaycan, K’ırım, Türkmenistan ve Kazakistan’ın buunduğu Hazar havzası.

Str’atfor, merkezi Teksas’ta bulunan bir “küresel is’tihbarat” şirketi. Hindistan Bhopal’daki Dow Chemical ile sa’vaş uçağı üreticileri Lockheed Martin, Northrop Grumman ve Raytheon gibi büyük şirketlerin yanı sıra, İç Güvenlik Bakanlığı, Deniz Pi’yadeleri Komutanlığı ve As’keri İs’tihbarat Örgütü gibi Amerikan devletinin kurumlarına da gizli is’tihbarat sağlıyor. Kararlı mücadelesiyle Türkiye, bö’lünmüş haritayı yedirdi…Yani kısacası Stratfor, CI’A adına Türkiye’de bölünme ve buna benzer politikaların geliştiricisidir. Aynı zamanda fe’tö’yü de bu günlere getiren kuruluştur.

 

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir