} ?>

Yunan seviciler bakalım ne diyecekler

Cumhuriyetin ilanından sonra resmi tarih yunanı öyle büyüttü öyle büyüttüki  400 sene bir vali ile idare ettiğimiz yunanlılarda kendilerini bi halt zannetmeye başladılar..Avrupalı diğer devletlerin gazlaması ile ekonomik krizde olmasına rağmen zaman zaman Türkiye’ye efelenmeye kalktı..Tabi bundan 20 sene önceki başımızdaki pısırık ve iş bilmez idarecilerinde payı çok büyük…
Yeni Akit müdürü Ali Karahasanoğlu'ndan skandal çağrıYunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na karşı Lozan Antlaşması’nı koz olarak kullanmasını yorumlayan Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, “Lozan acaba kimden yanadır? Kim getiriyor Lozan’ı bizim önümüze? Yunan getiriyor. ‘Lozan Türkiye’nin tapusu’ olsaydı Yunan aptal mı ‘bak sana tapunu hatırlatayım, senin hakların var’ der mi?’” ifadelerini kullandı.

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Erdoğan ile görüşmesinin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısı sırasında Türkiye aleyhine kabul edilemez ithamlarda bulunan Dendias, Lozan Antlaşması’nı da koz olarak kullandı.
Çavuşoğlu'ndan Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'a sert tepkiAkit TV’de Murat Alan’ın sunumuyla ekranlarınıza gelen Manşetlerin Dili’nde, Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, “Lozan Türkiye’nin tapusudur” diyen Kemalistleri, Dendias’ın sözleri üzerinden boşa çıkardı.

Karahasanoğlu şunları söyledi:

“Lozan acaba kimden yanadır? Kim getiriyor Lozan’ı bizim önümüze? Yunan getiriyor. Demek ki Lozan eğer Türkiye’nin tapusu olsaydı Yunan aptal mı ki ‘bak sana tapunu hatırlatayım, senin hakların var’ der mi? Dolayısıyla bu ucuz mavalları da Türkiye’deki emekli diplomatlardan başlayın emekli amirallerden geçin, sol kafa monşer kafaları baksınlar şu tabloya. Bakın satır arasından bir şey söylüyorum size. Yunan Dışişleri Bakanı ile Türk Dışişleri Bakanı tartışıyorlar, tartışırlarken Yunan Dışişleri Bakanı kendi söylediklerinin haklılığını ispat sadedinde ‘Lozan’ı hatırlatırım size’ diyor. O zaman buyurun, Lozan kimden yanadır, kimin tapusudur, emekli büyükelçiler monşerler izah etsinler bize.”
Tarihte Bugün... Lozan hezimettir de, kaç sıfır? Gelin bunu tartışalım

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir