} ?>

Yunanistan’ı çok fena tutuşturdu

Büyüyen Türkiye yunanlıların her yerde her konuda korkusu olmaya devam ediyor.. Mazlumlara yapılan baskılar zulümlere ses çıkaran sadece Türkiye , bölgesinde ve dünyada mazlumların sesi olmaya devam eden Türkiye..

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı’nın Türkiye’nin Filistin ile münhasır ekonomik bölge (MEB) anlaşması yapması önerisi Yunanistan’ı telaşlandırdı.
Cihat Yaycı'nın Filistin çağrısı Yunanistan'ı tutuşturdu!Bahçeşehir Üniversitesi Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi Başkanı Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın “Türkiye ile Filistin arasında Deniz Yetki Alanları Sınırlandırma Anlaşması” önerisi, Yunanistan ve GKRY’de büyük paniğe neden oldu. Yunan Dışişleri Bakanı Nicos Dendias, önerinin gündeme gelmesinin ertesi günü apar topar İsrail ve Filistin’e gitti.

Yunan Bakan Dendias, Yaycı’nın açıklamalarının yayınlandığı gün Filistin’in Atina Büyükelçisi Maruan Tumbasi ile görüştü. Tumbasi, Dendias’a “Mağdur ile caniyi eşit tutuyorsunuz” sözleriyle tepki gösterdi.
İsrail haritayı nasıl değiştirdi? - Dünya HaberleriDendias, son dakika kararlaştırılan 18 Mayıs tarihli İsrail ve Filistin ziyaretinde de şokla karşılaştı. Filistin Dışişleri Bakanı Riyad al Maliki, “Atina’nın İsrail ile dost olduğu”nu söyleyerek görüşmeyi reddetti. Kudüs’te İsrailli mevkidaşı Gabi Aşkenazi ile bir araya gelen Dendias sonunda Filistin Yönetimi Başbakanı Muhammed Iştiyye ile görüşebildi.

Dendias, İsrail ve Filistin arasında arabuluculuk gösterisi yapamadığı gibi, bu ziyareti Yunan basınında ağırlıklı olarak Türkiye ve Filistin arasında olası bir MEB anlaşmasına karşı apar topar bir ziyaret şeklinde yorumlandı. İsrail ve Filistin ziyaretinde Orta Doğu’da beklediği arabulucu rolünü üstlenemeyen Dendias, temasları sonrası Twitter mesajlarında da İsrail yerine Filistin’i kınayan açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Yeni Şafak

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir